جمعه 04 اسفند 1402 - 23 Feb 2024
کد خبر: 28790
تاریخ انتشار: 1402/02/30 10:17

تلاش برای روشن ماندن چراغ فولادی‌ها

گرمایش کره زمین و متعاقب آن، گرمای مضاعف تابستانی شهرهای شلوغ به‌ویژه پایتخت کشور، حداقل حدود ۱۰ سال گذشته، راهکاری که پیش روی دست‌اندرکاران صنعت برق کشور قرار داده، قطعی برق صنایع برای پوشش نیاز خانگی است که این امر در واقع مخاطره جدی برای تداوم تولیدات مورد نیاز، اعم از داخلی و خارجی محسوب می‌شود.
تلاش برای روشن ماندن چراغ فولادی‌ها

به گزارش بورس ۲۴، بخش معدن و صنایع معدنی کشور همپای سایر صنایع برای تداوم حیات خود نیازمند تامین پایدار انرژی هستند و در بحران‌های انرژی، صنعت فولاد کشور بیشتر تحت‌تاثیر قرار دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد یکی از شرکت‌های بخش خصوصی که کمر همت بسته تا معضل فولاد سازان در تامین انرژی برق را برطرف سازد، «پویا انرژی» است که این مهم را با اتکا به پشتوانه ۱۰۰درصدی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) انجام می‌دهد. حدود یک دهه است که چالش قطعی برق به عنوان یک معضل جدی در صنعت مطرح شده است؛ به‌ویژه فولادسازان که همواره آمارهای مختلفی را ارائه می‌دهند که این قطعی‌ها چه ضرر و زیان‌هایی را درپی داشته و خواستار رفع این معضل شده‌اند. براساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، دستیابی به ظرفیت ۵۵میلیون تن فولاد برنامه‌ریزی شده اما قطع برق به عنوان یک چالش جدی است و انتظار می‌رود در فرصت باقی‌مانده این مشکل برطرف شود. یک تدبیر مهم فولاد سازان که در سال‌های اخیر کلید خورده، حضور در برنامه ساخت نیروگاه با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تعمیرات است که به منظور افزایش ظرفیت صورت گرفته تا برق مورد نیاز خود را تامین کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ناترازی تولید و مصرف برق مربوط به دهه‌های گذشته نیست؛ بلکه صنایع از قطع برق روزانه و سهمیه‌ای در فصل تابستان در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی نیز تحت تاثیر قرار داشتند.
آمارها، گویای آن است که تولید هرتن فولاد به میزان ۳۰۶ کیلو وات ساعت، موجب اتلاف انرژی برق می‌شود و گزارش‌های رسانه‌ای پیش از این هم، حاکی است که ذوب و تولید هر تن فولاد خام تا پیش از مرحله فرآوری در ایران به ۸۰۰ کیلو وات ساعت انرژی، معادل انرژی برق نیاز دارد. آمار منتشر شده، نشان می‌دهد که کشورهای صنعتی برای تولید هر تن فولاد ۴۹۴ کیلووات ساعت برق نیاز دارند. میزان برق مصرفی یک واحد تولید فولاد در کشور به طور میانگین برای یک تن فولاد ۶۲ درصد بیشتر از میزان مصرف انرژی در سایر کشورهای جهان است. امروز، بخش خصوصی با رویکرد حل مشکل انرژی بخش صنعت گام ارزنده‌ای برداشته تا موجب سرعت بخشیدن به روند حرکت رو به جلو بخش معدن و صنایع معدنی باشد و در این ارتباط شرکت پویاانرژی وابسته به «ومعادن» نقش یک ناجی را برای صنایع ایفا می‌کند، به ویژه فولاد که به عنوان صنعت مادر در کشور است.

خرید برق از نیروگاه شهید باکری سمنان

سید محمدزمان جلویان، مدیرعامل شرکت تولید و توسعه پویا انرژی گفت: خریداران برق از نیروگاه شهید باکری سمنان، از تضمین عدم قطع برق صنایع در تابستان برخوردار هستند. وی افزود: نیروگاه گازی شهید باکری سمنان شامل دو واحد نیروگاهی با ظرفیت تولید در مجموع ۳۶۶مگاوات برق است، یک واحد ظرف 5 ماه و دیگری پس از ۱۱ ماه در مدار قرار گرفت. وی یادآور شد: هریک از صنایعی که برق تولیدی این نیروگاه را خریداری کند، مشمول خاموشی تابستانی نمی‌شود و این تضمین عدم قطع در هیچ یک از نیروگاه‌ها وجود ندارد؛ چراکه این نخستین نیروگاه از طرح ۱۰ هزار مگاوات تفاهمنامه بین وزارتخانه‌های صمت و نیرو است و نیروگاه‌های ذیل این تفاهمنامه، دارای تضمین عدم قطع و معافیت از پرداخت حق ترانزیت برق هستند. جلویان اضافه کرد: تست‌های پایداری لازم در نیروگاه انجام شده و با چندین واحد فولادسازی قرارداد دوجانبه فروش برق در حال تبادل و نهایی‌سازی است. وی گفت: بخش بخار نیروگاه با سرمایه‌گذاری شرکت توسعه معادن و فلزات (ومعادن) و فاینانس در حال برنامه‌ریزی و مطالعات اولیه است. راندمان اسمی نیروگاه‌های گازی تا ۳۶ درصد برآورد می‌شود، اما راندمان عملی این واحدها حداکثر به ۳۳ تا ۳۴ درصد می‌رسد که با اجرای بخش بخار و تکمیل سیکل ترکیبی، بازدهی نیروگاه از ۳۴ به ۵۴ درصد افزایش پیدا می‌کند و این مهم بدون مصرف سوخت، بلکه از محل حرارت خروجی اگزوز توربین گازی تامین می‌شود. وی اشاره کرد: واحد‌های گازی با تبدیل‌شدن به سیکل ترکیبی بازدهی خود را افزایش می‌دهند و این مهم با توجه به نیاز کشور به انرژی در صنایع و موضوع محدودیت تامین سوخت گاز، نقش کلیدی دارد. وی تصریح کرد: طی چند سال گذشته به دلیل ناترازی توزیع برق در فصل تابستان، برق بخشی از صنایع به ویژه واحدهای فولادسازی قطع یا محدود شده و برای جلوگیری از هزینه‌های عدم‌النفع و تولید از دست رفته، با خرید برق از این نیروگاه بخشی از مشکلات تحمیل خاموشی سال‌های گذشته برطرف خواهد شد.

ضرر ۲۰۰ میلیارد تومانی فولادی‌ها با یک روز قطعی برق

یک کارشناس فولاد گفت: فولاد مهم‌ترین صنعتی است که با قطعی برق و محدودیت مصرف گاز دچار زیان‌های جدی می‌شود. محسن فرج‌اللهی در گفت‌وگو با فولادبان درباره تأثیر قطعی برق فولادی‌ها در تابستان اظهارکرد: محدودیت‌های ناشی از قطع شدن برق و گاز برای واحدهای فولادسازی، با پیامدهای منفی همراه است که یکی از این پیامدها، کاهش میزان تولید و محقق نشدن اهداف این شرکت‌هاست، این در حالی است که فولادسازان کشور که به تعطیلی اجباری و محدودیت‌های مصرف برق و گاز مکلف می‌شوند، از هیچ حمایتی برای جبران هزینه‌های مالی، بیمه‌ای و کارگری برخوردار نمی‌شوند. وی گفت: براساس برآوردها، قطع برق روزانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای صنعت فولاد هزینه به همراه دارد، بنابراین تقسیم قطعی برق باید به‌گونه‌ای باشد که منجربه کمبود مواد و فشار به مصرف‌کننده نهایی نشود. این کارشناس فولادی با بیان اینکه قطعی برق برای سهامداران خرد و بازار سرمایه نیز تأثیر منفی دارد، تصریح کرد: هر ساله با گرم شدن تدریجی هوا و افزایش خاموشی‌ها، قطعی برق و با سرد شدن هوا، کاهش گاز مصرفی صنایع کلیدی کشور به عنوان نخستین راهکار مدنظر قرار گرفته و این روند سیکلی هر ساله تکرار می‌شود. به گفته وی، در میان همه واحدهایی که با قطعی برق و گاز مواجه می‌شوند، صنایع فولاد، سیمان و پتروشیمی‌ که اتفاقا جزو صادرات‌محورترین صنایع کشور به‌حساب می‌آیند، به شدت از این موضوع ضرر می‌بینند و زیان ناشی از آن سهامداران خرد و بازار سرمایه را نیز متاثر می‌کند. فرج‌اللهی تصریح کرد: فولاد، مهم‌ترین صنعتی است که با قطعی برق و محدودیت مصرف گاز دچار زیان‌های جدی می‌شود. وی اظهار کرد: قطع برق و گاز به توقف فعالیت واحدهای احیای مستقیم، ذوب، ریخته‌گری، نورد، ذوب القایی و قوس الکتریکی و کنسانتره‌سازی منجر می‌شود و در واقع شرکت‌های فولادسازی در دوره قطعی برق و گاز به‌طور کامل تعطیل خواهند بود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/2rbaxm