دوشنبه 13 آذر 1402 - 04 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/07/08 07:50
کد خبر: 32973

گردهمایی فولادی اروپا و امریکا در آینده نزدیک

مقامات اروپایی در آینده نزدیک با رئیس جمهور امریکا دیدار خواهند داشت و درباره تعرفه واردات فولاد به امریکا، ارتقای تولید فولاد سبز، مازاد تولید فولاد در جهان و تشدید تحریم‌ها علیه روسیه گفت‌وگو خواهند کرد.
گردهمایی فولادی اروپا و امریکا در آینده نزدیک

به گزارش روزگار معدن به نقل از  رویترز، اورزولافون دِر لِیِن رئیس کمیسیون اروپا و چارلز مایکل رئیس شورای اروپا ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) با جو بایدن رئیس جمهور امریکا دیدار خواهند داشت. این دیدار با هدف نهایی کردن مباحث مربوط به تعرفه فولاد و آلومینیوم بین طرفین است.

پیش‌تر امریکا با تعلیق تعرفه‌های وضع شده بر واردات فولاد و آلومینیوم از اروپا موافقت کرده بود، این تعرفه‌ها در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین امریکا وضع شده بود.

اگر توافق بین طرفین صورت نگیرد، تعرفه‌های وضع شده بر واردات این فلزات به امریکا از اروپا بار دیگر اعمال می شود.

در نشست ۲۰ اکتبر دو طرف علاوه بر تعیین تکلیف این تعرفه‌ها درباره ارتقای تولید فولاد سبز و برخورد با مازاد تولید فولاد جهان به ویژه چین نیز گفت‌وگو خواهند کرد.

همچنین به گفته یک مقام ارشد اروپایی هدف از این نشست تقویت شراکت‌های میان‌قاره‌ای با تاکید بر وضعیت اوکراین، تشدید تحریم‌ها علیه روسیه و دست‌یابی به راهکارهایی برای ممانعت از دور زدن تحریم‌ها توسط این کشور است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/36b9jy