چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
کد خبر: 35020
تاریخ انتشار: 1402/09/15 07:33

افتخاری دیگر برای شرکت فولاد اکسین خوزستان

شرکت فولاد اکسین خوزستان موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO/IEC۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ شد/تولید محصول با کیفیت وجه تمایز فولاد اکسین با شرکت های مشابه می باشد.
افتخاری دیگر برای شرکت فولاد اکسین خوزستان

ابوالفضل حیدریان مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه شرکت فولاد اکسین خوزستان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی در خصوص اقدامات اخذ استانداردهای لازم بیان کرد: با تلاش همکاران و اقدامات صورت گرفته این شرکت موفق به اخذ گواهینامه بین المللی استاندارد ISO/IEC۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ شد. این استاندارد با عنوان “الزامات عمومی احراز صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون” در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی به ثبت رسیده است.

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه شرکت فولاد اکسین گفت: این گواهینامه‌ برای آزمایشگاه‌هایی که قصد دارند با به کارگیری سیستم کیفیت، صلاحیت فنی و توانایی خود را در اندازه‌گیری‌های معتبر اثبات کنند، تدوین شده است.

وی افزود: مراجع اعتبار دهنده که صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون را تعیین می نمایند، این استاندارد جهانی را مبنای اعتبار‌دهی خود قرار داده‌اند و با توجه به اهمیت این استاندارد و مشکلات تحریمی در روند دریافت آن، پس از ماه‌ها تلاش شبانه‌روزی همکاران در حوزه های مدیریت سیستم‌ها و استراتژی سازمانی و آزمایشگاه کنترل کیفیت، با انجام اقداماتی نظیر بررسی کلیه تامین کنندگان (Vendors) بین المللی، بررسی شرایط صدور گواهینامه، ارائه قابلیت‌های آزمایشگاه شرکت، انجام ارزیابی براساس الزامات استاندارد و اخذ تاییدیه‌های بین آزمایشگاهی برای آزمون‌های ۱۳ گانه و نهایتاً بی‌تاثیر کردن تحریم‌های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران در آبان ماه سال جاری شرکت فولاد اکسین خوزستان موفق به ثبت و صدور این گواهینامه گردید.

حیدریان در ادامه گفت: با در نظر گرفتن درک نیاز‌ها و انتظارات ذینفعان کلیدی شرکت از قبیل وزارت نفت، مشتریان مخازن تحت فشار و محصولات مرتبط با صنایع دریایی و همچنین اهمیت اهداف صادراتی دریافت این گواهینامه یک رویکرد راهبردی می باشد.

مدیر کنترل کیفیت و آزمایشگاه های شرکت فولاد اکسین ضمن تشریح مزایای پیاده‌سازی این گواهینامه عنوان کرد: این استاندارد در جهت پذیرش آزمایشگاه و نتایج آن در سطح ملی و بین‌المللی، سهولت در استفاده از گزارش‌های آزمون توسط مراجع بازرسی و کاهش هزینه‌ها، کاهش تکرار آزمون‌ها و همچنین اثبات صلاحیت فنی و کیفی آزمایشگاه کنترل کیفیت و آزمایشگاه جدید شرکت می‌باشد.

حیدریان در پایان گفت: اخذ گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه به عنوان برگ زرین دیگری از افتخارات را به خانواده بزرگ شرکت فولاد اکسین خوزستان تبریک گفته و از تلاش و حمایت های مدیر عامل، معاونت برنامه ریزی و توسعه و دیگر مسئولین مربوطه شرکت تشکر و قدردانی دارم.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/3wz5qd