پنج‌شنبه 16 آذر 1402 - 07 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/07/08 08:16
کد خبر: 32975

رفع مشکل بانکی واحدهای تولیدی «اشکان سازه غرب» و «فولاد آلیاژی برسام نوین»

شرکت اشکان سازه غرب و شرکت فولاد آلیاژی برسام نوین که به دلیل تعویق در اقساط وام بانکی و مشکلات مالی و تامین اعتبار تعطیل شده بودند با تلاش و حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان کردستان به چرخه تولید بازگشتند.
رفع مشکل بانکی واحدهای تولیدی «اشکان سازه غرب» و «فولاد آلیاژی برسام نوین»

به گزارش روزگار معدن به نقل از میزان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دستگاه قضایی کشور حمایت از تولیدکنندگان برای تحقق جهش تولید و رفع موانع است به همین منظور دستگاه قضایی همواره به دنبال برطرف کردن مشکلات واحد‌های تولیدی بوده و اقدامات به سزایی برای احیای واحد‌های تولیدی یا جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها داشت و مصمم به حمایت جدی از سرمایه‌گذاری برای رونق تولید وبه تبع آن اشتغال در کشور است.

بر همین اساس با توجه به شعار سال که به رشد تولید و مهار تورم تکیه دارد دستگاه قضایی تلاش می‌کند از تولید حمایت کرده و مقدمات اشتغال کامل و پویایی اقتصادی را برای کشور ارمغان آورد.

با توجه به تاکید موکد رئیس قوه قضاییه مبنی بر تحقق شعار‌های اقتصادی اعلامی سال توسط رهبر معظم انقلاب، تمام روسای دادگستری‌ها و مسئولان قضایی در سراسر کشور به‌عنوان یکی از اولویت‌های قوه قضاییه سعی در تامین امنیت سرمایه‌گذاری دارند و علاوه بر آن بنا بر دستور رئیس قوه قضاییه امسال این قوه فعالیت‌های خود را برای مهار تورم، تامین سرمایه گذاری و حمایت از فعالان اقتصادی کشور تقویت و تشدید می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پنجشنبه ۱۷ فروردین در نشست با اقشار مختلف استان البرز در کرج با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد که آن را جزو مسایل اولیه می‌دانند، گفت: برای مهار تورم و رشد تولید باید امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود که این امر در اولویت قوه قضاییه است؛ وظیفه این قوه کمک به دولت و مجلس شورای اسلامی، آسیب شناسی در راستای رفع بی‌عدالتی، فساد، تبعیض، سوء استفاده و ترک فعل‌ها بوده است.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: امسال این قوه فعالیت‌های خود را برای مهار تورم، تامین سرمایه گذاری و حمایت از فعالان اقتصادی کشور تقویت و تشدید می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان این‌که تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید با حرف زدن ممکن نخواهد شد، گفت: ما در قوه قضاییه برای تحقق شعار سال، برنامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم و در این راستا، درصدد تامین امنیت سرمایه‌گذاری هستیم؛ اگر بخواهیم عدالت اجتماعی را بسط دهیم باید به تقویت اقتصاد و رشد تولید و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی، کمک کنیم.

نادر کریمی مدیر عامل شرکت اشکان سازه غرب  درباره اقدامات دادگستری استان کردستان به منظور احیای این واحد تولیدی، اظهار کرد: شرکت اشکان سازه غرب در ۱۳ بهمن ۱۳۸۷ با نام تجاری چومان تاسیس و شروع به کار کرد. تولید کننده انواع لوله‌های پلی اتیلن تک جداره بوده و این کارخانه دارای ۴ خط مربوط به لوله‌های تکجداره آبرسانی است. خطوط تولید لوله‌های تک جداره توانایی تولید لوله‌هایی با گستره قطر ۱۶ تا ۶۳۰ میلی متر را دارد و در کارخانه، واحد آزمایشگاه کنترل کیفیت به صورت مستقل و مجهز به تمامی تجهیزات برای انجام آزمایشات مربوط به کنترل مواد اولیه و محصولات، مشغول به کار و فعالیت است.

مدیر عامل شرکت اشکان سازه غرب اظهار کرد: شرکت «اشکان سازه غرب» که در سال ۱۳۹۳ به دلیل مشکلات مالی و بدهکاری بصورت کامل تعطیل شده بود با تلاش و حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان کردستان به چرخه تولید بازگشت. در حال حاضر کارخانه با حضور ۲۴ نیروی انسانی فعالیت دارد و قرارداد‌های متعددی نیز منعقد شده است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۴ فعالیت این واحد تولیدی که به چندین کشور محصولات خود را صادر می‌کرد بر اثر نوسانات اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه متوقف شده بود که با درخواست مدیرعامل از ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان و با طرح موضوع با پیگیری‌های متعدد این واحد تولیدی به فعالیت خود بازگشت.

مدیر عامل شرکت اشکان سازه غرب بیان کرد: این واحد تولیدی در حال حاضر لوله‌های فشار قوی را به صورت انبوه تولید می‌کند و محصولات را به کشور‌های خارجی صادر می‌کند و درصدد است خطوط تولید خود را افزایش دهد.

کریمی اظهار کرد: در حال حاضر این مجموعه با یکی از بانک‌ها دچار مشکل شده و مقرر شده است که بانک مربوطه اقاله بانکی انجام دهد، ولی در این زمینه تعلل می‌کنند و رئیس دادگستری استان کردستان در بازدید از کارخانه اعلام کرد که به این مسئله رسیدگی می‌کند.


به همین منظور است که دستگاه قضایی با تشکیل جلسات اقتصادی در ستاد و صف، سرکشی از واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل و نیز بازدید از شرکت‌های دانش بنیان سعی دارد در سالی که مزین به نام «مهارتورم و رشد تولید» شده و مهمترین مسئله کشور به تعبیر رهبر انقلاب، اقتصاد است برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و افزایش اشتغال نقش پررنگ تری داشته باشد.

علیرضا طاهری مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی برسام نوین  درباره اقدامات دادگستری استان کردستان به منظور احیای این واحد تولیدی، اظهار کرد: شرکت فولاد آلیاژی برسام نوین در راستای رفع نیاز واحد‌های صنعتی و توسعه صنایع داخلی کشور، با بهره‌گیری از دانش فنی روز و به‌کارگیری متخصصین مجرب با پشتوانه ۳۰ سال تجربه در زمینه ریخته گری فلزات رنگی پایه مس (انواع برنز‌ها و برنج‌ها)، پایه آلومینیوم (انواع آلیاژ‌ها) و قطعات پایه آهن (فولاد، چدن و استیل) در حوزه‌های صنعتی و تزئینی با بالاترین کیفیت در ابعاد و آلیاژ‌های مختلف تحت استاندارد DIN و KSB آلمان و DENS انگلستان فعالیت دارد.

وی افزود: شرکت فولاد آلیاژی برسام نوین به دلیل تعویق در اقساط وام بانکی خواستار مهلت پرداخت از بانک مربوطه بود که با حمایت و همکاری دادگستری استان کردستان از بابت بازپرداخت اقساط وام مهلت اخذ شد.

طاهری اظهار کرد: اقدام دادگستری استان کردستان از تعطیلی این مجموعه جلوگیری کرد، زیرا بانک ادعا کرده بود که اگر بدهی معوقه وام پرداخت نشود مجموعه تولیدی مصادره می‌شود، ولی رئیس کل دادگستری استان کردستان با برگزاری جلسه با سرپرست بانک موافقت بانک را برای کسب مهلت پرداخت بدهی وام دریافت کرد و این اقدام اهمیت و ارزش بالایی را به دنبال داشت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/48qbjw