پنج‌شنبه 16 آذر 1402 - 07 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/07/04 08:30
کد خبر: 32816

۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی طرح کارخانه "فروسیلیس" بروجرد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: طرح احداث کارخانه «فروسیلیس» این شهرستان در منظقه ویژه اقتصادی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی  طرح کارخانه "فروسیلیس" بروجرد

به گزارش روزگار معدن محمد اصل مرزی  اظهار کرد: مقدمات احداث این پروژه از سال گذشته آغاز و الان وارد فاز اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح در زمینی به مساحت سه هکتار آغاز شده است، افزود: با احداث این کارخانه حدود ۳۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و حدود ۲۰۰ فرصت شغلی نیز به صورت غیر مستقیم در شهرستان بروجرد ایجاد خواهد شد.

رییس اداره صمت بروجرد تصریح کرد: با توجه به نیاز صنعت فولاد کشور به مواد فروسیلیس و همچنین اینکه در درون کشور هنوز در این حوزه به خودکفایی نرسیده‌ایم، این صنعت یکی از پروژه‌های آینده‌دار و پر بازده در شهرستان خواهد بود.

اصل مرزی اضافه کرد: کارخانه فروسیلیس منگنز با حجم سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: این پروژه با تولید ۱۲ هزار تن در سال نقش مهمی در تامین نیاز کشور دارد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد عنوان کرد: اعتبار این طرح توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی تامین شده و فروسیلیس در صنایع فولادسازی به‌عنوان عامل اکسیژن‌زا از مذاب فولاد و در ریخته‌گری چدن‌های خاکستری به‌عنوان عامل جوانه‌زا (برای تشکیل گرافیت) کاربرد دارد.

اصل مرزی بیان کرد: بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان فروسیلیس کارخانه‌های فولاد هستند و سایر ریخته‌گری‌ها و کارخانه‌های تراکتورسازی نیز مصرف‌کننده این ماده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/4p9dqd