جمعه 04 اسفند 1402 - 23 Feb 2024
کد خبر: 34970
تاریخ انتشار: 1402/09/12 08:36
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در کردستان خبر داد:

مانور تمرینی - آموزشی مناطق ششگانه کشور (منطقه شمالغرب) برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی مانور تمرینی – آموزشی مناطق ششگانه کشور "منطقه شمالغرب" با حضور مدیران عامل، مدیران بحران و پدافندغیرعامل و برخی کارشناسان حوزه‌های مرتبط صنعت آب و برق کردستان، روز شنبه 11 آذر ماه 1402 در محل سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان به ریاست مهندس آرش آریانژاد، برگزار شد.
مانور تمرینی - آموزشی مناطق ششگانه کشور (منطقه شمالغرب) برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، مهندس آریانژاد در این جلسه گفت: این مانور برای آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در مناطق شش گانه کشور (منطقه شمالغرب) با هماهنگی و همکاری شرکت‌های صنعت آب و برق شمالغرب کشور، برگزار می گردد.
وی افزود: سناریوی این مانور براساس بارش برف سنگین، جاری شدن سیل و حریق در مخازن سوختی نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج، تدوین گردیده و اجرا می‌شود.
رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق کردستان با اشاره به ویژگی‌های این مانور اظهار داشت: این مانور با پیش بینی سیل اجرا می‌گردد و بیش از 128 نفر از نیروهای صنعت آب و برق استان‌های کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و زنجان در این مانور مشارکت خواهند داشت.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به اهداف مهم این مانور بیان کرد: ارتقای سطح آمادگی و تمرینی در شرایط بحران در مواجهه با بلایای طبیعی، اصلاح و مقاوم‌سازی شبکه و افزایش قابلیت اطمینان از مهمترین اهداف برگزاری این مانور عملیاتی است به نحوی که مواقع بحرانی و اضطراری از استان‌های معین (شمالغرب کشور) برای همکاری و مهار بحران استفاده گردد.  
مهندس آریانژاد با بیان اینکه صنعت آب و برق کردستان آمادگی لازم در برابر مخاطرات مختلف را دارد، افزود: به منظور اثربخشی مانورها، کمیته ارزیابی متشکل از همکاران شرکت‌های مادرتخصصی وزارت نیرو نیز تشکیل می‌گردد که زوایای اجرای این مانور را کاملا رصد و صحت‌سنجی می‌کنند.
وی افزود: بناست برای اجرای صحیح این مانور هفت کمیته متشکل از؛ کمیته های عملیاتی، اطلاع‌رسانی، برنامه‌ریزی، پشتیبانی، امنیت، انفورماتیک و ایمنی، تشکیل و از ظرفیت سازمانهایی همچون: آتش نشانی، شهرداری، راهداری، اورژانس، نیروی انتظامی راهنمایی و رانندگی نیز استفاده گردد. مهندس آریانژاد خاطرنشان کرد: زمان برگزاری مانور براساس بررسی های بعمل آمده  21 و 22 آذرماه سال جاری پیش‌بینی شده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rouzegaremadan.ir/d/4yj7wj